Spotkanie AC Milan kontra Genoa, wynik 3-3

W jednym z emocjonujących spotkań ligi włoskiej Serie A, AC Milan zmierzył się z Genoa na stadionie Stadio Giuseppe Meazza. Mecz zakończył się remisem 3-3 po widowiskowej wymianie ciosów, która miała miejsce w ramach 35. kolejki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-1, a kibice zgromadzeni na trybunach mieli okazję śledzić niezwykle wyrównane widowisko. Data meczu to 5 maja 2024 roku, a pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmiał o godzinie 16:00.

Relacja z meczu AC Milan - Genoa

Spotkanie na Stadio Giuseppe Meazza zapowiadało się emocjonująco, gdyż dwie drużyny, AC Milan oraz Genoa, zmierzały w Serie A w przeciwnych kierunkach. Gospodarze mieli szansę na poprawienie swojej pozycji w tabeli, podczas gdy goście mieli nadzieję na niespodziankę.

Początek meczu nie mógł być lepszy dla kibiców Milanu. Już w 5. minucie M. Retegui ustawił wynik na 1-0, dając swojej drużynie wczesną przewagę. Jednak Genoa nie zamierzała się poddawać i wyrównała stan po pierwszej połowie za sprawą bramki S. Chukwueze, asystującego A. Florenziemu w 45. minucie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. C. Ekuban zdobył bramkę dla Genoi w 48. minucie, przechylając wynik na 1-2 na korzyść Genoi. Jednak determinacja Milanu była imponująca, a M. Gabbia w 72. minucie wyrównał wynik po podaniu A. Florenziego.

Ostra rywalizacja przyniosła kolejne emocje, kiedy to O. Giroud, grający dla AC Milan, strzelił bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie w 75. minucie. Chwilę później, w 87. minucie, M. Thiaw ponownie wyrównał stan na 3-3, układając karty na nowo na boisku.

Spotkanie zakończyło się remisem 3-3, a piłkarze obu drużyn zasłużyli na brawa za walkę i determinację na boisku. Żółte kartki zostały pokazane Tijjaniemu Reijndersowi z Milanu w 43. minucie oraz Johanowi Vásquezowi z Genoi w doliczonym czasie gry, po końcowym gwizdku sędziego Alessandro Prontery.

Kibice mogą być zadowoleni z widowiska, jakie zaserwowali im piłkarze obu drużyn, a AC Milan oraz Genoa już teraz mogą patrzeć w przyszłość i przygotować się do kolejnych meczów Serie A. Następne starcia dla Milanu to Cagliari, Torino oraz Salernitana, podczas gdy Genoa zmierzy się z Sassuolo, AS Romą oraz Bologną.