Mecz Genoa kontra Sassuolo zakończony wynikiem 2-1 dnia 2024-05-12 13:00 na stadionie Stadio Comunale Luigi Ferraris

Emocjonujący pojedynek na Stadio Comunale Luigi Ferraris rozstrzygnął się na korzyść Genoi, która w dramatycznym stylu odwróciła losy meczu z Sassuolo, wygrywając 2-1. Spotkanie, które odbyło się w ramach 36. kolejki Serie A, dostarczyło kibicom wielu emocji, zwłaszcza po przerwie. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości, to druga część gry należała do gospodarzy, którzy pokazali charakter i zdobyli decydujące bramki, zapewniając sobie cenne trzy punkty w sobotnim meczu.

Relacja z meczu Genoa - Sassuolo

W sobotnie popołudnie na Stadio Comunale Luigi Ferraris odbyło się starcie pomiędzy Genoa a Sassuolo w ramach 36. kolejki Serie A. Mecz obfitował w emocje i zwroty akcji, a ostatecznie to gospodarze triumfowali z wynikiem 2-1.

Od samego początku spotkania atmosfera na stadionie była niesamowita. Kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców, tworząc głośne i pełne pasji wsparcie.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu okazji strzeleckich, lecz to goście zdołali otworzyć wynik. W 31. minucie A. Pinamonti ustawił wynik na 0-1, wpisując się na listę strzelców po zagraniu ze strony zawodnika Sassuolo.

Po przerwie Genoa ruszyła do ataku, a wysiłki drużyny zaostrzyły się w 56. minucie, gdy M. Badelj wyrównał wynik na 1-1 po doskonałym podaniu M. Thorsby'ego. Gospodarze nie spoczęli na laurach i w 63. minucie to M. Kumbulla strzelił gola na 2-1, przewracając wynik na korzyść Genoi.

W drugiej połowie pojawiły się emocje także w postaci kartek. Thorsby otrzymał żółtą kartkę w 48. minucie, natomiast po stronie gości kartki obejrzał Pedro Obiang (50') oraz Josh Doig (75').

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku, choć obie starały się stworzyć kolejne okazje bramkowe. Sędzia Maurizio Mariani dopilnował prawidłowego przebiegu spotkania, nie karcąc żadnej drużyny czerwoną kartką.

Genoa po zwycięstwie ma teraz przed sobą trudne spotkania z AS Roma, Bologną oraz Cagliari, podczas gdy Sassuolo zmierzy się następnie z Lazio.