Mecz między Napoli i Genoa dnia 2024-02-17 14:00 na obiekcie Stadio Diego Armando Maradona: wynik końcowy 1-1

W ostatnim spotkaniu Serie A Napoli podejmowało Genoę na Stadio Diego Armando Maradona. Mecz zakończył się remisem 1-1, pomimo że wynik na przerwę wskazywał na brak goli. Starcie miało miejsce 17 lutego 2024 roku o godzinie 14:00. Zarówno kibice, jak i eksperci byli świadkami zaciętej rywalizacji między obiema drużynami.

Mecz Serie A: Napoli - Genoa 1-1

Mecz pomiędzy drużynami Napoli a Genoa, który odbył się na Stadio Diego Armando Maradona, zakończył się remisem 1-1. Spotkanie to miało miejsce w ramach 25. kolejki włoskiej Serie A.

Relacja z meczu:

Zapowiadała się emocjonująca konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Gospodarze, chcący odzyskać formę po ostatnich wynikach, podejmowali Genoę, która z kolei starała się zdobyć cenne punkty na wyjeździe.

Początek meczu był zacięty, obie drużyny starały się kontrolować środkową część boiska, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć obie ekipy miały swoje okazje. Sędzia Juan Luca Sacchi prowadził spotkanie z determinacją, ukarując kilku zawodników żółtymi kartkami za zbyt zdecydowane zagrania.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy w 47. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez M. Frendrupa. Napoli musiało więc gonić wynik, a zawodnicy z Neapolu zwiększyli presję na bramkę Genoi.

Gospodarze starali się odwrócić losy meczu, atakując coraz śmielej. W 54. minucie Giovanni Di Lorenzo otrzymał kartkę żółtą za szarpanie przeciwnika, co tylko podkręciło temperaturę spotkania. W 90. minucie, gdy wydawało się, że Genoa wywiezie zwycięstwo, na boisku pojawił się C. Ngonge, który zaskoczył wszystkich strzelając bramkę na wagę remisu. Asystował G. Di Lorenzo, który tym samym zrewanżował się za swoją wcześniejszą kartkę.

Po końcowym gwizdku sędziego, obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Emocje nie opadły nawet po zakończeniu meczu, gdyż żółte kartki leciały jeszcze w doliczonym czasie gry. Leo Østigård, Khvicha Kvaratskhelia, Johan Vásquez oraz Vitinha zostali ukarani przez arbitra za agresywne zachowanie na boisku.

Ostateczny remis 1-1 na pewno nie spełnił oczekiwań kibiców obu drużyn, ale zapewnił emocjonujące widowisko do samego końca. Napoli będzie teraz musiało szybko odbudować formę przed zbliżającymi się meczami z takimi rywalami jak Barcelona, Cagliari i Sassuolo. Z kolei Genoa czeka starcie z Udinese, Interem oraz Monzą, gdzie będą chcieli poprawić swój bilans punktowy.