Mecz Genoa vs Empoli zakończony wynikiem 1-1

Dnia 2 grudnia 2023 roku, na Stadio Comunale Luigi Ferraris odbył się mecz pomiędzy drużynami Genoa i Empoli w ramach 14. kolejki Serie A. Po emocjonującym starciu obu zespołów, ostatecznie padł remis 1-1, a wynik na przerwę wynosił 1-0 na korzyść Genoi.

Mecz Genoa - Empoli: Ciekawa walka na Stadio Comunale Luigi Ferraris

Mecz pomiędzy Genoa a Empoli zakończył się remisem 1-1. Mecz odbył się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00 na Stadio Comunale Luigi Ferraris w ramach 14. kolejki Serie A.

W pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie po bramce strzelonej przez Ruslana Malinovskyiego w 37. minucie, asystującym zawodnikiem był Milan Badelj. Wynik do przerwy wynosił 1-0 na korzyść Genoi.

W 67. minucie meczu drużyna Empoli wyrównała za sprawą bramki M. Cancellieriego, który wykorzystał asystę V. Kovalenko. Ostateczny wynik meczu to 1-1.

Emocjonująca rywalizacja na boisku

Stadio Comunale Luigi Ferraris tętniło życiem przed meczem pomiędzy Genoa a Empoli. Kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą atmosferę na trybunach, dopingując swoje zespoły i tworząc niesamowity klimat.

Po pierwszym gwizdku sędziego Gianluca Aureliano, obie drużyny rozpoczęły zaciętą walkę na boisku. Genoa objęła prowadzenie po skutecznym uderzeniu Ruslana Malinovskyiego, który wywołał ekstazę wśród kibiców gospodarzy.

Druga połowa toczyła się pod znakiem wyrównanej walki, z obiema drużynami walczącymi o trzy punkty. Empoli, niezrażone stratą bramki, ciągle naciskały na przeciwnika, co w końcu zaowocowało wyrównującym golem autorstwa M. Cancellieriego.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, co nie zmienia faktu, że zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, by zdobyć zwycięstwo.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki za agresywne zachowanie na boisku. Gospodarze z Genoa otrzymali żółte kartki: Ruslan Malinovskyi, Alessandro Vogliacco oraz Milan Badelj. Z kolei zawodnik Empoli, Filippo Ranocchia, został ukarany żółtą kartką. Czasami emocje sięgały zenitu, co zaowocowało czerwoną kartką dla jednego z zawodników Genoi w końcówce meczu.

Następne mecze dla Genoa to starcia z Lazio, Monza i Juventusem, natomiast Empoli zmierzy się z Lecce, Torino i Swanseą.